Підвищені пенсії з 1 березня отримають понад 10 мільйонів українців

З 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%. Про це 7 лютого в ефірі телеканалу “Дом” повідомила міністр соціальної політики...

З 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%.

Про це 7 лютого в ефірі телеканалу “Дом” повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає. “Укрінформ”.

За 2021 рік ми бачимо зростання індексу споживчих цін на близько 10%. Але ми вже сьогодні підвищуватимемо і пенсії, і різні допомоги на 14%. Такий індекс ми визначили через 50% індексу зростання споживчих цін та 50% зростання зарплат, з яких сплачуються внески до Пенсійного фонду. Тобто 14% — це те, що потрібно очікувати нашим пенсіонерам з 1 березня, — пояснила міністр.

За її даними, під підвищення виплат підпаде 10 млн 200 тис. пенсіонерів.

Це буде й індексація страхових пенсій, і доплати для різних категорій, які не підпадають під індексацію. Крім того, ми вперше проіндексуємо військові пенсії, — перелічила Лазебна.

Міністр наголосила, що також уперше за 15 років так звана соціальна пенсія вже у березні досягне розміру, який планувався на грудень. Її розмір прив’язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що сьогодні становить 1 934 грн. Підвищення прожиткового мінімуму проводиться у липні та грудні. І за цим графіком соціальні пенсії мали досягти розміру 2 100 грн лише у грудні. Але уряд вирішив проіндексувати їх разом з іншими пенсіями вже у березні.

Вперше за 15 років ми зробимо те, чого ще ніхто не робив… Є люди, які отримують мінімальну пенсійну виплату з різних причин (можливо, немає стажу чи була маленька зарплата) — це 1 934 грн. Ці люди отримали б своє підвищення лише у грудні 2022 року. А ми цього року наблизимо грудень до березня. І ці люди отримуватимуть 2 100 грн вже в березні цього року. Такого ще ніхто не робив, а ми це зробимо, — заявила вона.

Нагадаємо, що у Франківську відсторонили від роботи майже 60 невакцинованих працівників.

Категорії
Влада
Новини
Loading...