“Продовжувати працювати – мій обов’язок”. У Франківську кардіохірург з Києва оперує пацієнтів із вадами серця

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відтепер пацієнтам проводять діагностику та хірургічну корекцію вроджених вад серця. Такі операції у медзакладі стали можливими завдяки кардіохірургу...

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відтепер пацієнтам проводять діагностику та хірургічну корекцію вроджених вад серця. Такі операції у медзакладі стали можливими завдяки кардіохірургу з Києва Олександру Романюку.

До повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, лікар працював у столиці в науково-медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії. Через постійні обстріли та бомбардування Олександр Романюк разом із родиною був змушений тимчасово залишити свою домівку в Ірпіні. Наприкінці лютого вони переїхали до Івано-Франківська.

"Продовжувати працювати – мій обов'язок". У Франківську кардіохірург з Києва оперує пацієнтів із вадами серця

Чоловік каже, у новому місті продовжує займатися лікарською справою. Думок призупинити роботу у період воєнного стану — не мав. Олександр Романюк розповідає, одразу після переїзду в одному із ліцеїв міста безкоштовно консультував пацієнтів. Також займався й волонтерською справою.

“Я за цей час і гуманітарку вантажив, і дрова колов. Не можу сказати, що я — активна людина. Але важкі часи, стреси. Треба було щось робити, щоб відволікатися. Спочатку — якусь просту примітивну роботу. А потім почав займатися своєю професійною діяльністю”, — каже Олександр Романюк.

"Продовжувати працювати – мій обов'язок". У Франківську кардіохірург з Києва оперує пацієнтів із вадами серця

З його слів, на тлі війни чимало людей почали скаржитися на проблеми із серцем. Тому вважає своїм обов’язком продовжувати працювати.

Олександр Романюк займається кардіохірургією 25 років. Серед його пацієнтів – понад три тисячі людей із різних областей України. Востаннє лікар був в Івано-Франківську десять років тому. Тоді, каже медик, в обласній дитячій лікарні оперував немовля із вадами серця. Після цього співпрацювати хотів саме з місцевими лікарями. Проте досі зробити цього не вдавалося.

“Я з радістю буду допомагати. Ми під час операцій проводили тренінги з хірургами. Тут є чудові хірурги, які виконують повний обсяг операцій у дорослих з набутих вад серця. І перейти на вроджені – складно, але можливо. Одна з цілей, яку ми ставили тут, це передача нашого досвіду”, – розповідає Олександр Романюк.

"Продовжувати працювати – мій обов'язок". У Франківську кардіохірург з Києва оперує пацієнтів із вадами серця

За його словами, досі діагностику та хірургічну корекцію вроджених вад серця лікарі проводили пацієнтам винятково у Києві. А тепер такі операції можливі і в Івано-Франківську. За місяць роботи кардіохірург прооперував вісьмох людей. Наймолодшому пацієнту було три місяці, а найстаршому – 40 років. Серед них, каже лікар, були й вимушені переселенці з Маріуполя, Херсона та Києва.

“Зробили такі операції, які раніше тільки наш центр робив. Це – операції Росса. Ми провели чотири такі операції. Всі — з гарним результатом, пацієнти поїхали додому. В кардіохірургії немає “я”, а є слово “ми”. Повинна бути команда людей, які хочуть робити і мають можливість це робити технічно. Було складно, ми готувалися до цих операцій. І зробили їх”,– каже лікар.

Олександр Романюк також розповідає, що невдовзі планує повертатися до рідного міста. Однак полишати почату справу в Івано-Франківську – не хоче. Лікар планує і надалі ділитися досвідом із медиками та приїжджатиме сюди оперувати пацієнтів із вродженими вадами серця.

Категорії
Життя
Новини
Loading...