Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна та уповноваженої РФ з прав дитини

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують...

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до Росії.

“Володимир володимирович путін, президент російської федерації, скоріше за все несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерація (згідно зі статтями 8(2)(a)(vii) і 8(2)(b)(viii) Римського статуту)”, – йдеться в повідомленні пресслужби суду.

Йдеться про воєнні злочини, які були скоєні щонайменше з 24 лютого 2022 року.

У повідомленні Міжнародного кримінального суду зазначається, що “існують розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини” – через безпосередню участь, дії спільно з іншими людьми або ж через неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчиняли дії або допускали їх вчинення.

Приблизно такою ж є підстава видачі ордеру на арешт Марії Львової-Бєлової, яка з 2021 року є уповноваженою РФ з прав дитини, – за виключенням пункту про “неспроможність здійснювати належний контроль над військовими підлеглими”.

Попри наявність ордера на арешт путіна та Львової-Бєлової, МКС не має повноважень заарештовувати підозрюваних і може здійснювати юрисдикцію лише в країнах, які підписали угоду про заснування суду.

Росія не є підписантом цієї угоди, тому навряд жодного з них екстрадують.

Речниця російського МЗС Марія Захарова вже повідомила, що рішення Міжнародного кримінального суду для росії не має значення.

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Новини
Loading...