Люди, які роблять місто кращим

Люди, без яких місто не може жити і розвиватися, святкують свій професійний день. Тих, хто в будь-яку погоду, при будь-яких умовах роблять все, щоби...

Люди, без яких місто не може жити і розвиватися, святкують свій професійний день.

Тих, хто в будь-яку погоду, при будь-яких умовах роблять все, щоби Івано-Франківськ був чистим та затишним, привітав Руслан Марцінків з Днем комунальника. Цього року вперше міський голова Івано-Франківська зустрівся з кращими працівниками міський підприємств.

Очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав з Днем комунальника кращих працівників міських комунальних підприємств. Хтось з них уже майже півстоліття працюють на благо міста, а хтось лише почав, але вже відзначився сумлінністю. Зустріч відбулась у неформальній обстановці.   

«Вирішили нетрадиційно поспілкуватись, поговорити все-таки не з керівниками (не з керівним складом), а з тими людьми, які роблять роботу і кожного дня вкладають в місто свою душу, свою важку працю. І тому ми сьогодні зібралися і почули від них дуже цікаві речі, тому що вони знаю, що їм реально потрібно. Які матеріали потрібні, яка техніка, ну і проблеми, з якими вони стикаються. Це люди, які насправді сьогодні є дуже важливими, їхня робота, можливо, недооцінена на 100%, вона менш помітна, ніж інша робота, але вона дуже важлива. Тому що без цих людей місто би не справилось. Вітаю всіх з цим професійним святом від імені громади всіх наших працівників житлово-комунального сектору», – розповів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Головний комунальник міста Михайло Смушак переконує, без цих людей Івано-Франківськ був би іншим.

«Комунальники – це як у футбольній команді воротар. Коли він відповідно виконує належно свою роботу, всі вважають, що так повинно бути, але як-тільки він десь пропустив гол якийсь, вся вина одразу на воротаря. Те саме комунальники. Вони кожного дня працюють, вони кожного дня виконують свою роботу, але як-тільки вони один день не виходять, або є якісь певні проблеми, одразу це всі помічають. Не вивезене сміття, не прибрана якась певна територія, немає води, немає світла і так далі. Кожна професія є важливою, і треба, щоби на кожній посаді була людина, яка якісно виконує свою роботу», – впевнений головний комунальник міста Михайло Смушак.   

Армен Гулакян вже 20 років працює водієм сміттєвоза АТП-0928. Розповідає, робота вимагає витримки, терпіння та великого бажання робити місто чистішим. І хоча праця водія сміттєвоза не надто престижна, комунальник зізнається, – до неприємних запахів вже звик, а за 20 років і робота стала легшою.

«Мені подобається, мені приємно. Приємно, що після мене чисто. Дуже багато факторів роботи помінялося за той час. Зрівняти от, зараз люди приходять на роботу. Ти їм кажеш, що було так і так, а він дивиться так на тебе питає, як так можливо? Недоліки є наприклад люди смітять, нечистоти всякі, гілля кидають на майданчиках, що не можеш прибрати, люди сміття розкидають, то треба ходити все прибирати, щоби було гарно і чисто. Самим приємно і керівництву приємно», – каже водій сміттєвоза ПрАТ «АТП-0928» Армен Гулакян.

Володимир Лесів – водій-ловець безпритульних тварин. Чоловік розповідає, щодня виїжджає на виклики, де безпритульні тварини. Виловлює та відвозить на стерилізацію. Каже, не завжди люди розуміють специфіку його роботи. Комунальне підприємство «Полігон ТПВ», де працює Володимир Лесів не знищує тварин, навпаки, простерилізувавши їх, відпускають назад. Водій каже, у його професії необхідно розуміти собак, деколи навіть поговорити з твариною.

«Виїжджаємо на виклики, які поступають або на міську раду, або до нас на офіс, за безпритульних собак. Виловлюємо, відвозимо на віварій від медакадемії. Там стерилізуємо, і відпускаємо назад в те місце, де ми їх виловили. Собака відчуває людину, тварини дуже відчувають людину, коли людина хоче їй зробити зле, а коли хоче зробити добре. Було багато таких випадків, що тут кажуть агресивна, приїжджаєш, поговорив з собакою, а собака сама іде до рук», – розповідає про особливості свої професії водій-ловець безпритульних тварин КП «Полігон ТПВ» Володимир Лесів.

Досить специфічна професія у Миколи Липчука. Чоловік – водій «Ритуальної служби». Вже 6 років чоловік обслуговує на комунальному автобусі всіх, хто прийшов на прощання із небіжчиками. Попри специфіку роботи, пан Микола стверджує, робить людям добро. Щодня зустрічається і спілкується з тими, в кого сталося непоправне горе. Чоловік і розрадить, і поговорить.

 «Якщо замовляють на похорон автобус, я приїжджаю туди, забираю людей, везу на кладовище, з кладовища я везу або на адресу, або туди, куди вони скажуть. Є різні люди. В основному так, на похоронах не співають, не радіють. Мені приємно робити людям добро. Я звичайна людина позитивна. Я не люблю негатив. В любому негативі треба шукати позитив. От і все. Це езотерика», – зізнаєтьсяводій КП «Міська ритуальна служба» Микола Липчук.

День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення в Україні святкуватимуть цього року у неділю, 19 березня. 

Категорії
Місто
Новини
Loading...