Працівники Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки провели перформанс для дітей “Подорож у казку”. Так актори відкрили 79 театральний сезон.
Перформанс розпочався перед будівлею театру, де герої з мультфільмів та ляльки розважали перехожих дітей, — танцювали, гралися з ними, розповіли про свої вистави, а також розіграли запрошення серед глядачів, пише Суспільне.
“У театрі відкриття сезону — це завжди свято. Театр — це казка для мене і для дітей так само, відповідно, і назва така перформансу — “Подорож у казку”. Хочемо дітям показати: не зважаючи ні на що, ми завжди до них відкриті й хочемо дарувати казку, тепло, свою любов. Щоб вони у такий складний час все одно ще були дітьми”, — розповіла акторка та режисерка театру Ольга Гнатюк.
Новий театральний сезон в театрі розпочинають виставою “Чарівна торбинка казок”, режисеркою якої є Ольга Гнатюк. Мисткиня каже: це — інсценізація на основі українських народних казок — “Колобок”, “Курочка Ряба” і “Рукавичка”, які пов’язали між собою.
“Це — така музична казочка для маленьких діток. У кожній казці є своя мудрість, своя філософія. Я думаю, що кожні мама, тато і дитина візьмуть з цієї вистави щось своє”, — говорить Ольга Гнатюк.
Заступниця директора театру Тетяна Стефінів розповідає: до нового року планують презентувати глядачам ще дві прем’єри.
“У нас цей сезон насичений прем’єрами. Сьогодні ми граємо одну, за тиждень — уже наступна прем’єра за п’єсою Марійки Підгірянки “У чужому пір’ї”. Ми почали нову постановку готувати із запрошеним київським режисером Леонідом Поповим. Це буде у нас нова така гуцульська вистава. І, звичайно, що будемо тішити дітей різдвяними казками у грудні”, — каже Тетяна Стефінів.
За її словами, підбір репертуару у ляльковому театрі від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну не змінився, адже і до того найчастіше під час підготовки постановок актори здебільшого опиралися на українську класику. Однак велика війна все ж вплинула на їхню роботу.
“Окрім того, що треба дітям дарувати добро і тепло, яке вони отримують від вистави, ми ще прямуємо у напрямі реабілітації. Працюємо з внутрішньо переміщеними дітками й з дітками загиблих воїнів. Називаю це реабілітацією, бо через ляльку діти дуже багато можуть сказати, те що в них у душі”, — каже Тетяна Стефінів.