Офіційно виборча кампанія ще не почалась, проте неофіційно вона уже стартувала.
Взагалі, вважається, що виборча кампанія – це проміжок між виборами. Проте, як свідчить досвід, особливо активізуються політичні гравці незадовго до офіційного її проголошення. В Україні виборчі процеси в переважній більшості випадків протікають не на засадах конкуренції політичних програм. Замість конкуренції виборчих програм, цілей і результатів роботи політичних сил ми маємо переважно конкуренцію безвідповідальних політичних декларацій і популістських обіцянок, прийомів інтенсивного впливу на масову свідомість.
В місцевому інформаційному просторі уже розпочалась боротьба між потенційними кандидатами на посаду мера та місцевими політичними партіями. Поширеним явищем є озвучення перших політичних заяв, оприлюднення даних соціологічних опитувань, наявність публікацій з провокативними заголовками, збільшення активності та реклами політичних сил у соціальних мережах.
Досить цікавою стратегією, яка на даний час активно використовується у нас на місцевому рівні, є використання даних соціологічних опитувань як вдалий засіб впливу на свідомість виборців. Так в інформаційному просторі місцевого рівня все частіше публікуються дані опитувань стосовно майбутніх виборів, оголошуються потенційні переможці змагань як від політичних партій, так і на посаду мера. Маніпулювати суспільною думкою за допомогою даних соціологічних опитувань дуже легко. Згадаймо, виборчу кампанію минулих президентських виборів, коли постійно оголошувались результати соціологічних опитувань, згідно з якими Петро Порошенко набирав найбільший відсоток голосів. Тоді багато українців, які сумнівались за кого голосувати, або думали голосувати за кандидата, який згідно з соціологічними даними набирав малий відсоток голосів, проголосували за Петра Порошенка, щоб не проводити другий тур виборів. Це була блискавична виборча стратегія. Проте не факт, що даний метод спрацює на майбутніх виборах… Публікації з провокативними заголовками теж є засобом маніпуляції свідомістю. Зазвичай саме такі заголовки привертають увагу читача. Проте такі заголовки слугують засобом очорнення конкурента. Також прикарпатські кандидати все більше починають використовувати соціальні мережі. Вони є ефективним способом розповісти про себе та підтримувати зв’язок зі своїми прихильниками.
Заплутатись у потоці інформації дуже легко. Проте ми завжди повинні пам’ятати, що наш голос на виборах є важливим і не дати нікому себе обманути, адже ми будуєм нову країну шляхом втрати людського життя і це надзвичайно тяжко…