“І нехай ранок буде добрим”. Про алкоголь.

Проблеми зі здоров’ям, травми, нещасні випадки, зараження хворобами, небажана вагітність, ДТП, пожежі, зруйноване суспільне та приватне життя, втрата репутації, самогубства, утоплення, смерть..     ...

Проблеми зі здоров’ям, травми, нещасні випадки, зараження хворобами, небажана вагітність, ДТП, пожежі, зруйноване суспільне та приватне життя, втрата репутації, самогубства, утоплення, смерть..   

 

Одразу з появою алкоголю, “отримали шанс на життя” всі ці біди у нашому житті. Із сумом хочу додати, що алкоголь буде з нами завжди. Алкогольний бізнес один з лідерів на ринку, разом з тютюновим та наркотичним.

Особисто шукаючи факти про користь алкоголю, натрапила на дослідження французьких вчених про ту саму користь вживання алкоголю. Але ж повторюся – мова йде про помірне вживання. Отож, вчені протягом 28 років дослідження дійшли висновку, що найбільш здоровими людьми виявилися ті, хто в помірних дозах вживав вино. Також разом із цим має право на життя думка професора Австралійського університету Майка Дауба, котрий говорить про прихильників “наукових” доказів користі спиртного, як безпосередньо пов’язаних з алкогольною промисловістю. І це насправді можливо так і є.  Мій аргумент грунтується на тому, що як тільки доросла людина (дітей це не стосується), вип’є на 50г більше вина, одразу шкоди стає більше ніж користі.

Отож, все більше переконуюсь у тому, що користі, моральної чи фізичної у споживанні алкоголю немає.

До теми алкоголю мене чи не щодня підштовхують різного роду події. Коли дивлюсь футбол – завжди бачу рекламу алкоголю. Ось насправді шедеври реклами – “Козацька рада – козак є в кожному”, або таке “Бандерівка – територія незкорених”, ось іще “Green day – і нехай ранок буде добрим”. Все це є реклама алкоголю – що є суворо заборонено  законодавством.
На вулицях все частіше помічаю людей у стані сп’яніння. Також нажаль серед них є і підлітки.

У 2013р. держкомстат повідомив про витрати на алкоголь, сигарети та наркотики, ці витрати склали 76,168 млрд гривень або 7,7%. При тому, що на харчування ми витратили 384,212 млрд гривень або 38,9%. Отже, разом із неофіційними даними, які звичайно існують, я можу припустити що 10% або й усі 15% своїх витрат ми зосереджуємо саме у наркоторговців та виробників алкоголю.

 

Діти та підлітки це особлива тема розмови.  У школі чи у ВУЗі про шкоду надмірного вживання алкоголю не вчать. Батьки зі своїми дітьми часто про це нерозмовляють. Не попереджають біди. Хіба коли вже бачиш власну дитину у стані алкогольного сп’яніння починаєш активно протидіяти. Але часто буває вже пізно. У кожній сім’ї повинно бути все злагоджено і правильно. Є межі дозволеності.  Є і заборонені дії.

Алкогольні напої дітям до 18 років продають. Свідком чого, одного разу особисто була я. На питання чому вівся продаж алкогольних напоїв неповнолітнім – мені нічого не відповіли.
Алкогольний бізнес “потерпає” від шалених мільярдних прибутків. Проаналізувавши підняття цін за останні 5 років, змушена визнати що ми ще більше платимо за горілку.., більше і більше.. . Заробітня плата зросла з 869 грн.(2010р.) до 1218 грн. (2015р.). Ціна на алкоголь з 2010 року зросла більше ніж на 100%. Акцизи на алкоголь змінюються кожних пів-року.

Своє майбутнє життя хотіла б пов’язати із вивченням проблеми культурного споживання алкоголю. І особливо бути корисною у сприянні покарання для тих, хто свідомо руйнує життя дітей – продаючи алкоголь неповнолітнім.  Бо рідко хто з нас бажав би побачити свою дорогу дитину з пляшкою алкоголю в руці. Це неприпустимо. 

Незабаром у липні неодмінно побачимо, яка кількість  магазинів у нашому місті продає алкоголь неповнолітнім.
Далі буде..

Категорії
Архів Новин
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...