Лише Івано-Франківська область немає жодного населеного пункту, котрий підлягав би перейменуванню.
Відповідно до результатів моніторингуУкраїнського інституту національної памяті, спеціалістами інформаційно-аналітичного центру «Info-Light», сформовано інтерактивну карту, яка містить 878 населених пунктів, серед яких 28 міст, 49 селищ міського типу, 117 селищ та 684 села, що будуть перейменовані згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Можна жити без цих дій, але ці речі правильні. Це аналогічно стосується української мови, та інших схожих проблем. Ми можемо вільно розмовляти російською, чи будь-якою іншою мовою світу, але пупуляризувати, вивчати, і вживати, особливо державним службовцям, високопосадовцям – необхідно (котрі мови української незнають, і декому наплювати на неї).
Пояснює Володимир В’ятрович – український науковець–історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч. Кандидат історичних наук, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху: “Назви вулиць несли і виховний ефект. Це прекрасно розуміли і нацисти, і комуністи. Відомо ж, що за комуністів з’являлись пам’ятники Леніну, приходили нацисти – на тому місці з’являвся пам’ятник фюреру, а потім знову Леніну”.