« Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх. (Івана 15:13)
В Україні повномасштабна війна, жертвами якої нажаль стали вже тисячі людей. Ця війна несправедлива, вигадана і сфабрикована. Але вони – справжні. Воїни миру, світла і добра.
Хто вони? Хто вони добровольці? За увесь період бойових дій, від початку революції Гідності, ми намагаємося зрозуміти і відчути, ким насправді є наші воїни. Що у них в душі, які вони люди, які їхні мотиви, що відчувають, про що мріють?
Насамперед це люди, які з доброї волі обороняють нас, захищають наше з вами мирне і спокійне життя.
Наступні інтерв’ю, допоможуть ближче відчути їхні серця і їхні вчинки. Відчути їхню душу і їхню сутність.
Леонід Кантер, учасник боїв у Донецькому аеропорті, режисер фільму «Добровольці Божої чоти» пояснює: «Добровольці це люди, які вже прийняли смерть. Коли вони гинуть, їх неможна назвати жертвами. Вони вибирають смерть свідомо. Бо краще вмерти вовком, ніж жити псом.».
Християнський психолог Світлана Богданівна, напрямок позитивна психологія, говорить про добровольців: «Для людей добровольців існує спільна ієрархія цінностей:
1 Сміливість
2 Відповідальність
3 Національна свідомість
4 Патріотизм
Таким людям притаманна мудрість, стриманість, поміркованість, розсудливість, почуття честі і гідності. Тобто особистісна зрілість і інтелігентність.»
Кадровий офіцер армії, який був поранений в Дебальцево: «Доброволець це необов’язково людина, котра пішла добровільно. Але отримавши повістку не втікає, свідомо йде виконувати свій громадянський обов’язок. І робить це спокійно, виважено, осмислено, виконуючи накази, навіть у тих складних умовах які є, не ставлячи умов і своїх вимог. Ці люди не бездумно віддають своє життя. Вони намагаються зберегти і своє життя і життя своїх побратимів. Бо життя це найцінніший дар. Проте коли стоїть питання «я чи побратим?», то звичайно віддають своє життя за ближнього.
Незважаючи на ці складні умови, вони радіють життю, намагаючись відчути його в повноті, не втрачаючи почуття гумору, що є характерною рисою Українців.»
Прошу щодня молитися за наших воїнів. Вони чекають нашої молитовної підтримки.
Обов’язково перегляньте фільм «Добровольці Божої чоти». 11 лютого був показ у місті Івано-Франківську у кінотеатрі «Люм’єр». Надіємося про організацію повторних показів. Неодмінно завітайте і перегляньте фільм у кінотеатрі. Фільм транслювався у дуже багатьох країнах світу – Австралії, Новій Зеландії, США, у Польщі та у багатьох Європейських країнах.
Фільм «Добровольці Божої чоти» (в іноземних перекладах — «The Ukrainians») — повнометражний документальний фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія про захисників Донецького аеропорту. Фільм — історія творення нової української армії.
Ідея фільму виникла після виходу у світ у серпні минулого року першого фільму «Війна за свій рахунок». Зйомки фільму тривали кілька місяців, більше двох тижнів — у Донецькому аеропорту.
Леонід Кантер про вибір героїв фільму:
« |
“Я почав шукати бойовий батальйон, де люди не займаються «показухою», де не пиячитимуть, де буде повага одне до одного. Я знайшов цей батальйон. Це Добровольчий український корпус — батальйон, який увібрав у себе всі патріотичні організації. Батальйон, який служить без офіційного статусу (вони не підпорядковані ні МВС, ні Міноборони). Батальйон, який перебуває на самозабезпеченні. Під час шикування вони не «віддають честь», а знімають шапки і тихо, хто як уміє, моляться. У них немає показового крокування. Батальйон, для якого вищою нагородою є потрапити на передову.”
|