Батькам на замітку

На передодні відпочинкового сезону (в когось він все ж таки буде), хочу поділитися з Вами процедурою нотаріального оформлення згоди батьків на виїзд за кордон...

На передодні відпочинкового сезону (в когось він все ж таки буде), хочу поділитися з Вами процедурою нотаріального оформлення згоди батьків на виїзд за кордон їх неповнолітніх дітей.

Ця процедура уніфікована, тобто такий порядок застосовується всіма нотаріусами.

 

Статтею 313 Цивільного Кодексу України визначено, що фізична особа , яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд з України лише за дозволом батьків , опікунів, або в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.

 

Громадянин України, вік якого досяг шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України .

 

Дозвіл батьків на виїзд оформлюється у формі заяви, на ім’я тієї особи, яка супроводжуватиме їхню дитину (дітей) у поїздці за кордоном. Підписи батьків на такій заяві повинні бути засвідчені нотаріусом.

 

Для оформлення такої заяви, нотаріусу необхідно подати оригінали паспортів батьків, довідки про присвоєння податкового номеру (ідентифікаційного коду), свідоцтво про народження дитини. Як правило вартість такої заяви складає від двох батьків 150 гривень.

 

Виїзд за межі України громадян, які не досягнули повноліття, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється за нотаріально посвідченою вирішенню другого з батьків із зазначенням країни перебування та відповідного часового проміжку перебування у цій країні.

 

Зауважте, що вартість заяви, яка буде виходити від одного з батьків, може складати близько 100 гривень.

 

Законом встановлено, що виїзд можливий без нотаріально засвідченої заяви другого з батьків в наступних випадках:

 

  • коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини;
  • коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує громадянин , який не досяг повноліття, або проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;

Виїзд можливий без нотаріально засвідченої заяви також у разі пред’явлення відповідному органу оригіналів документів або їх нотаріально засвідчених копій:

 

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутньою ;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина , який не досяг повноліття , без дозволу та супроводу другого з батьків;
  • довідки про народження дитини , виданої відділом реєстрації актів цивільного стану , із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ( під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Маємо надію, що вказана інформація стане читачам в пригоді.

Категорії
Архів Новин
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...