Аномалії передвиборчої компанії.

Особливістю виборчої компанії 2014, мабуть є те,що вона, як ніколи, проходить у відносно “сплячому режимі”. Більшість можливих кандидатів, поки що, те і робить, що...
Особливістю виборчої компанії 2014, мабуть є те,що вона, як ніколи, проходить у відносно “сплячому режимі”.

Більшість можливих кандидатів, поки що, те і робить, що декларує своє бажання участі у довиборчій компанії, але не робить подальших кроків.

Станом на 17 квітня ЦВК зареєструвало лишень двох кандидатів по 83 виборчому окрузі. Серед них діючий мер міста Віктор Анушкевичус та Петруняк Михайло Андрійович Президент Українсько-іспанської торгової палати. Інші кандидати, незважаючи на озвучені амбіції, наразі не поспішають подавати документи для реєстрації.

Така ситуація викликана рядом причин:

1. Станом на сьогодні під великим питання залишається сам факт можливості проведення виборчої компанії в Україні через загострення геополітичного конфлікту.

2. Беручи до уваги той факт, що можливість проведення довиборчої компанії на Прикарпатті, здебільшого, ніхто не планував, а отже і не встиг підготувати весь необхідний «арсенал» для участі у виборчих перегонах. Саме по цій причині більшість кандидатів взяло паузу у даному питанні і зосередило всю свою увагу на проведенні соціологічних досліджень та прогнозуванні можливих «виборчих розкладів». Стислість термінів виборчої компанії не залишає жодного права на помилку, чи можливість зміни технологічної гри в процесі перегонів.

3. Крім того, кожен з кандидатів прагне розуміти існуючі рейтинги опонентів і не менш важливим в даному питанні залишається сам факт реєстрації кандидатів. Те що ми бачимо сьогодні – це політична гра. Значна частина тих, що озвучили своє прагнення балотуватись, так і не подасть документи для реєстрації. А це, в корені, може змінити всю технологічну карту виборчої компанії. Сьогодні шанси на перемогу мають ті кандидати, у яких є сформований і постійний електорат.

Нажаль, але нові імена або просто приречені на поразку, або є суто технічними кандидатами. За умов надзвичайно стиснутих термінів агітаційної боротьби, вирішальний фактор буде відгравати принцип «хто в кого відбере голоси», а не тактика нарощування «особистої абсолютної симпатії» в оточенні електорату.

4. Як ніколи, у даній виборчій компанії, основну вагу буде відігравати технологія «калькулятора». Кожен з кандидатів буде використовувати власні адміністративні ресурси, зокрема діючий мер, а також чітко визначені трудові колективи. Ті кандидати, «калькулятор» яких не буде показувати бажану підтримку, скоріш за все, не будуть брати участі у виборчих перегонах, або змінять тактику і почнуть ряд переговорів, з опонентами, маючи на меті вибороти для себе політичні або фінансові дивіденди.

5. Чи невперше, за всю історію виборчих компаній, саме ці вибори стануть найбільш економними для її учасників. Найбільш ефективними площадками для спілкування з електоратом стануть прямі ефіри на телебаченні, активне позиціонування в друкованих та електронних ЗМІ, спілкування через соцмережі та розміщення банерів на бордах.

Розуміючи основні тенденції та передумови перебігу виборчої компанії 2014 року, можемо коротко зупинитися саме на тих кандидатах, які вже встигли проявити себе сьогодні. Серед так званих «важковаговиків» можна виділити Віктора Анушкевичуса, Василя Поповича, Олександра Шевченка та Володимира Чорноуса. Всі вище перелічені кандидати є досвідченими гравцями зі стабільним і прогресуючим, в напрямку зростання, електоратом. Кожному з них доведеться вести особисту боротьбу в одній і ті й же політичній площині, оскільки, свого часу, всі перелічені кандидати брали активну участь у перебігу революційних подій і змогли отримати «бажану дозу електоральних симпатій».

Виборча компанія 2014 року має всі шанси пройти під статусом «боротьби толерантності». Жоден з кандидатів не буде намагатися вступати у той, чи інший вид боротьби, який буде базуватися на протистояннях, дискусіях, чи «обливанні брудом» опонента, оскільки це, скоріш за все, дасть зворотну реакцію і призведе до падіння рейтингу даного кандидата.

Отже, поки що все сумно і проходить в «сплячому режимі». Поява поодиноких бордів Василя Поповича та наростаюча активність в прямих ефірах телеканалів Олександра Шевченка, наразі є основними признаками того, що Івано-Франківськ вступив на шлях передвиборчої боротьби.

Категорії
Архів Новин
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...