Like

Президент підписав закон про гуманне ставлення до тварин, але закликав внести уточнення

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Про це повідомляє прес-служба президента. Відповідні зміни внесено до...

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Відповідні зміни внесено до Кримінального кодексу. Передбачається, що знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом терміном до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років.

Ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.   Ці ж дії, вчинені з особливою жорстокістю або, якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, караються позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.  

Окрім того, в Кодексі про адміністративні правопорушення посилюється відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – передбачено штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 – 8 500 гривень).  

Раніше знущання над тваринами каралося штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арештом до 6 місяців. Законопроект № 5119-1 було ухвалено парламентом 22 червня.

Крім того, президент зазначив, що необхідно удосконалити визначення терміну “пересувний звіринець”, з метою урахування специфіки діяльності закладів культури, зокрема цирків, у тому числі пересувних.

Читайте також: Франківці влаштували акцію на захист тварин, що виступають у цирку

 

 


Like

Категорії
Новини
Новини
Loading...