Ветерани війни здійснили нічний парашутний стрибок на Говерлу. ВІДЕО

Ветерани війни здійснили нічний парашутний стрибок на Говерлу. Ідея небезпечна через темряву, відсутність орієнтирів, складні метеоумови та необхідність підтримки з землі. Як готувалися до...

Ветерани війни здійснили нічний парашутний стрибок на Говерлу. Ідея небезпечна через темряву, відсутність орієнтирів, складні метеоумови та необхідність підтримки з землі.

Як готувалися до стрибка і навіщо брали в кишені сало – у сюжеті ТСН.

Говерла – найвища вершина України, 2061 м. Перша година ночі, повітря +8 градусів, вітряно, не видно майже нічого.

Четверо чоловіків запалюють вогні, бо знають – від цього світла в цю ніч залежить життя їхніх друзів – ті вирішили стрибнути на Говерлу з парашутами вночі.

Ідея виникла в навчальному центрі. Ветерани вирішили поєднати любов до стрибків і любов до гір. Дмитро на псевдо “Залізяка” каже, що давно про це мріяв. Він має пошкоджений хребет після авіакатастрофи, але 2014-го пішов на війну, 2015-го повернувся і підкорив Говерлу.

У 2018-му була полонина Руна на Закарпатті. Парашутистів четверо – перші двоє виконують самостійні стрибки, ще двоє стрибають у тандемі. Із повітря добре видно сигнальні дими, майданчик приземлення, вітровказівники і навіть побратимів, які махають. Тоді все минулося ідеально.

Але нічні стрибки – інша справа, ризики на приземленні значно вищі. Стрибок може бути скасованим будь-якої миті через погоду. У літаку можна розгледіти хіба панель приладів, стрибати доводиться по GPS: «У тебе немає візуальних орієнтирів, важко визначити дистанцію до точки приземлення».

Унизу на Говерлі вітер задуває слова. Наземна група дуже хвилюється і щосили маякує, своїх друзів видивляються в тепловізор – у повітрі їх троє. По черзі можна розгледіти і парашути, і парашутистів, тим часом вітер посилюється. Але вони приземлилися – цілі, можна радіти. Уже потім зізналися, що в кишенях мали з собою сало – раптом загубилися б, національний продукт додав би сил знайтися.

Через чотири години, завантажені парашутами та спецоблдананням, ці троє спустяться з Говерли, поставлять намет і зможуть відпочити. Від ночі, коли все вдалося, залишаються фото – вони вночі розгортають прапори на Говерлі та сміються,  дуже задоволені собою.

Із салом в кишенях: вночі троє атовців стрибнули з парашутами на Говерлу 1

Категорії
ФОТО/ВІДЕО
Новини
Loading...