Стихійне сміттєзвалище влаштували посеред поля у селі на Прикарпатті. ВІДЕО

Сміттєзвалище влаштували просто серед поля у селі Небилів на Рожнятівщині. Відходи там стоять місяцями, подекуди видніються згарища. Вражає те, що місцева влада навіть не...

Сміттєзвалище влаштували просто серед поля у селі Небилів на Рожнятівщині.

Відходи там стоять місяцями, подекуди видніються згарища. Вражає те, що місцева влада навіть не здогадувалася про існування на території села. У сільській раді припускають – сміття зносять місцеві жителі. При цьому переконують, що жодних проблем з відходами у селі немає.

“Я шокована від того, що бачу. Ніколи б не повірила, що в нас таке може бути. Думаю, що тут крім селян, ще й це чужі завозять. Вони їдуть з перегінського ринку, бо бачу, що є торгові ящики”, – каже секретар Небилівської сільської ради Надія Соломчак. В Державній екологічній інспекції розповідають, що сміттєзвалище виявили ще два роки тому.

За це час ситуація лише погіршилася. “Інспекція складала акти, а матеріали були передані у силові структури. Картина за два роки змінилася в гіршу сторону – твердих побутових відходів стало більше”, – говорить начальник відділу Державної екологічної інспекції Карпатського округу Олег Кульбанський.

Та це неєдиний стихійний смітник в Небилові. Ще один – на березі річки Лімниця. Він менший, однак несе в собі набагато більшу загрозу. “У 2008 році, коли була повінь навесні, забрала смітник річка Лімниця і понесла у річку Дністер. А ця річка є основним джерелом питної води для багатьох міст “, – додає Олег Кульбанський. Місцеві жителі визнають – сміття скидають односельчани. Але є спроби робити це й з сусідніх сіл.

Категорії
ФОТО/ВІДЕО
Новини
Loading...