Україна 2020 року має виплатити 400 мільярдів гривень держборгу

Україна наступного року має виплатити за державним боргом 400 мільярдів гривень, з яких 170 мільярдів або близько 4% ВВП – за зовнішнім боргом. Про це...

Україна наступного року має виплатити за державним боргом 400 мільярдів гривень, з яких 170 мільярдів або близько 4% ВВП – за зовнішнім боргом.

Про це розповіла в коментарі УНІАН заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

За її словами, цей борг потрібно рефінансувати, тому важливо дотримуватися бюджетної дисципліни та відновити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Репко висловила очікування, що приплив інвестицій в Україну може посилитися після відкриття ринку землі, навіть якщо цей ринок буде закритий для нерезидентів, оскільки українські компанії та громадяни можуть повернути в країну кошти з офшорів.

Також вона вважає важливим чинником для стабільності гривні ситуацію на сході країни.

“Якщо повториться ситуація, як у Донецькому аеропорті, або в Іловайську, або Росія анексує ще частину української території, з політичною стабільністю та курсовою стійкістю доведеться попрощатися”, – вважає Репко.

Нагадуємо, Національний банк України на середу, 11 грудня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 23,69 гривні/долар, що є максимальним значенням майже за 4 роки – з січня 2016 року.

Читайте також: В Івано-Франківську відбулася акція “Дій проти насильства”. ФОТО


Gastro If
Gastro If

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Новини
Loading...