На Тлумаччині у річці Дуструв масово загинула риба. ФОТО

У п’ятницю, 31 липня, Управлінням державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області було зафіксовано масову загибель риби на річці Дуструв у місті Тлумач. “На...

У п’ятницю, 31 липня, Управлінням державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області було зафіксовано масову загибель риби на річці Дуструв у місті Тлумач.

“На протяжності 1500 м. на трьох ділянках виявлено та вилучено відбір риби у снулому стані, а саме: верховодка – 500 екземплярів, гірчак – 175 екземплярів, плітка 63 екземпляри, пічкур звичайний – 33 екземпляри, бичок-піщаник – 14 екземплярів (всього 785 екземплярів загальною вагою 7,6 кг). Водні біоресурси у снулому стані, для встановлення причини загибелі, передано для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби“, – йдеться у повідомленні.

Працівниками Нацполіції здійснено заходи щодо встановлення забруднювача. Також на місці події, в межах своєї компетенції, працювала Держеконіспекція Карпатського округу.

“За літо 2020 року це вже другий випадок масового отруєння риби на Прикарпатті. 10 червня на річці Пітчоса у Калуському районі під час масової загибелі риби працівниками Управління виявлено 160 екземплярів 9-и видів риби. Як і зараз, в межах своєї компетенції, на місці працювали фахівці Державної екологічної інспекції Карпатського округу. Щоб майже через два місяці після події нарешті дізнатися про результати проведених фахівцями-екологами аналізів, Управлінням Держагентства у Івано-Франківській області до Держекоінспекції Карпатського округу відправлено інформаційний запит, щоби ознайомити з ними громадськість. Масове отруєння риби нівелює проведену рибоохоронну роботу (зарибнення, контроль та нагляд) протягом тривалого часу. За результатами обстеження річки Дуструв встановлено, що природному середовищу завдано збитків на суму понад 36 000 грн.”, – коментує ситуацію начальник Івано-Франківського рибпатруля Любомир Стрембіцький.

Читайте також: Ввезення в Україну продуктів тваринного походження відбуватиметься за новими формами міжнародних сертифікатів


Like

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...