Укрзалізниця почала реставрувати залізничний вокзал у Івано-Франківську. Одна з найстаріших споруд невдовзі буде відновлена і тішитиме приїжджих своєю красою.
Хоч така радість, як відновлення історичних споруд в Івано-Франківську ніколи ще не проходила гладко та без курйозів. Ось і з залізничний вокзал не став винятком. Нехтуючи будівельними нормами та проектом реставратори знищили автентичність будівлі. Дах споруди сильно відрізняється від рідного вокзального покриття. Новий матеріал яким були покриті вежі блищить та надто здешевлює споруду, а знищені куполи, аж ніяк не схожі на ті які прикрашали вокзал ще з 1866 року.
В одному з своїх коментарів Ігор Панчишин, начальник відділу охорони культурної спадщини, заявив, що вони замовили проект у Львівського інституту “Укразахідпроектреставрація”, тому усі роботи виконуються згідно з усіма правилами. «Залізниця, згідно з усіма правилами, замовила проект у реставраційного інституту, і спеціалісти роблять реставрацію у свій спосіб. Ми не можемо інспектувати дії інституту, але можемо поцікавитись, чому так, а не інакше» – розповів пан Ігор.
Історія Вокзалу.
Залізничний вокзал був збудований у Станіславові ще далекого 1866 року, така дата викарбувана на пероні станції. При будівництві вокзалу були використані елименти мавританського стилю, що передбачає в своїх архітектурних формах вузькі напівкруглі вікна та ребристі колони.
Уже 1 вересня 1866 року вокзал Станіславова прийняв перший потяг який їхав зі Львову до Чернівців та простояв на Франківському вокзалі 45 хв. Згодом, а саме 1890-го року місцевий вокзал став залізничним вузлом з якого відправлялись та на який приходили поїзди з п’ятьох різних напрямків.
У 1903 році розпочались роботи з розширення вокзалу, які були завершені у 1906 році. Роботи з розширення тодішня влада доручила віденському інженеру Є. Балдішу. Після перебудови вестибюль вокзалу мав висоту 20 м, а довжина фасаду 200 м.
У 1930-х роках із вокзалу можна було без пересадок дістатися до Відня та Берліна. Сьогодні ж такі подорожі можна здійснити — до Перербурга, Мінська та Перемишля. Але основним, для більшості туристів та гостей міста, вокзал слугує вікном у Карпати.
Свого остаточного вигляду вокзал набув у 1999 році. Тут було зроблено реконструкцію головної будівлі вокзалу, посадкових платформ, привокзальної площі.
Джерело: Франківчани