Кутські лісівники покращили паломницькі місця поблизу найстарішого храму Гуцульщини. ФОТО

Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці. Про це інформує пресслужба...

Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці.

Про це інформує пресслужба Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Кутського лісгоспу також долучилися до підготовчих робіт: виготовили інформаційні стенди про історію церкви, облаштували джерело “Іванова криничка”, зремонтували підвісний міст і покращили хресну дорогу, що проходить через держлісфонд Косівського лісництва.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у 1600 році і має особливу історію, – розповідає Андрій Ониськів, т.в.о. директора “Кутське лісове господарство. – Церкву планували будувати на протилежному березі ріки, але три ночі підряд невидима сила переносила підготовлений зруб на інший бік – туди, де її й збудували. Храм також має форму хреста. А два потоки, які протікають біля церкви, мають символічну назву Йордан”.

У церкві є старовинний іконостас, який давним-давно перенесли з іншого, більшого храму, та образ святої Варвари, до якого спеціально приїжджають помолитись паломники.

Вода з “Іванової криничики” вважається цілющою і помічною для хворих очей та шкірних недуг. Також неподалік церкви є джерело, яке ніколи не пересихає і впадає у потічок Йордан. Вода з джерела схожа на йорданську. Вона чотири місяці не псується і не втрачає своїх смакових властивостей.

Це намолені місця, куди завжди приїжджає дуже багато людей. Тому спільно з лісівниками Кутського лісгоспу вирішили покращити територію біля водойм, зробити її комфортною для відвідувачів“, – розповідає Андрій Ониськів.

На цьому цікавість території с. Пістинь не закінчується, оскільки неподалік джерела є вапнякова печера, де, як припускають науковці, молилися ченці-самітники, які й звели колись оборонний монастир, на місці якого у 1600 році побудували храм Успіння Пресвятої Богородиці.

Читайте також: Як прикарпатський ведмідь живе на Хмельниччині. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...