В обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України. ФОТО

14 жовтня, у день Святої Покрови, ми вшановуємо українське військо, яке впродовж усієї історії нашого народу боронило рідну землю. Цього дня ми згадуємо княже...

14 жовтня, у день Святої Покрови, ми вшановуємо українське військо, яке впродовж усієї історії нашого народу боронило рідну землю.

Цього дня ми згадуємо княже лицарство, славне українське козацтво, схиляємо голови перед продовжувачами їхньої славної справи – вояками Української Повстанської Армії та вклоняємося усім, хто сьогодні стоїть на захисті територіальної цілісності нашої держави.

Сьогодні, напередодні дня Святої Покрови, в обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України та 78-ої річниці створення УПА, на які завітали голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів і голова обласної ради Олександр Сич.

Посадовці привітали всіх військовослужбовців, ветеранів, солдатів строкової служби, вояків УПА, учасників визвольних змагань та бійців АТО-ООС зі святом. Хвилиною скорботи пам’янули тих, хто віддав життя заради майбутнього нашої Вітчизни.

Як відзначив у своєму виступі Віталій Федорів, створення УПА стало поворотною подією в новітній історії нашого народу. Воїни-повстанці відродили споконвічне бажання українців – жити у власній вільній державі. Вони гідно боролися за українську державність.

“Армія УПА – єдина армія у світі, яка, не маючи своєї держави, вистояла понад 14 років. Це славна сторінка літопису українського народу. Будь-яка  нація гордилася б такою армією”, – підкреслив Віталій Федорів.

За словами Віталія Федоріва, ветеранів визвольного руху не зламали ні тривалі роки виснажливої боротьби, ні сталінські репресії. У найважчі часи вони залишалися під покровом і захистом Пресвятої Богородиці. І сьогодні залишаються прикладом для уже нових героїв, які захищають кордони та територіальну цілісність України.

Читайте також: На Тисменничині успішно реалізували проєкт “Аудіогід “Хресна дорога” села Погоня”

Категорії
Культура
Новини
Loading...