На одній із дільниць Прикарпаття бюлетені “гасили” пилкою і болгаркою

На місцевих виборах на Прикарпатті члени ДВК “гасили” бюлетені за допомогою пилки по металу, болгарки та лобзика. Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів голова Комітету виборців...

На місцевих виборах на Прикарпатті члени ДВК “гасили” бюлетені за допомогою пилки по металу, болгарки та лобзика. Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів голова Комітету виборців України в Івано-Франківській області Максим Лисюк.

За словами Максима Лисюка, креатив від членів ДВК на дільницях проявлявся винятково під час погашення виборчих бюлетенів.

“Виборчий кодекс передбачає, що бюлетені, які не використали виборці, мають бути “погашені” шляхом відрізання правого нижнього кутика. І коли ми знаємо, що на виборчій дільниці – 2 500 виборців, а проголосувати прийшло 700, то залишається 1 800 бюлетенів, які треба “погасити”. І це лише по одному виду виборів”, – розповідає Максим Лисюк.

На чотири види виборів, каже Максим Лисюк, близько 6 000 бюлетенів, які потрібно “погасити”. Ножицями різати тяжко, довго. Деякі члени ДВК придумали різні креативи, щоб вирішити проблему.

“Поки вони не “погасили” ці виборчі бюлетені, доти вони не могли приступати до інших процедур, передбачених у виборчому кодексі. У тому числі – відкриття виборчих урн і підрахунок бюлетенів. Я думаю, що і сокиру використовували, просто не всі спостерігачі фіксували це на камеру”, – каже голова Комітету виборців України в Івано-Франківській області .

Читайте також: В одному з сіл на Коломийщині побили старостиню села

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...