Like

Селян Прикарпаття попереджають про небезпечний грип домашньої птиці

На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини, у випадку необхідності, прийдеться надавати курей, качок, гусей, індюків для проведення клінічного огляду. Грип домашньої птиці виявили в Європі...

На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини, у випадку необхідності, прийдеться надавати курей, качок, гусей, індюків для проведення клінічного огляду.

Грип домашньої птиці виявили в Європі – на територіях Данії, Німеччини, Великої Британії та Північної Ірландії, Нідерландів та Швеції. Про це інформує прикарпатців Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, пише ПІК.

Щоб запобігти занесенню на територію України збудника грипу птиці, розпорядженнями Головного державного ветеринарного інспектора України заборонили ввозити в Україну із цих країн інкубаційні яйця, птицю, продукти з неї (за винятком тих, що пройшли обробку методом, який гарантує знищення збудника,  корми, сіно, солому.

На Прикарпатті наполегливо радять власникам птиці дотримуватись зпобіжних заходів. Зокрема:

  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  •  на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • утримувати різні види птахів окремо;
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою.
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням.

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, чи у випадку масової загибелі – необхідно терміново сповістити Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел. 0342-511389, або районні, міські управління, відділи (адреси та контактні телефони – за посиланням).

Читайте також: У Коломиї внаслідок зіткнення автівок травмувалися три людини


Like

Категорії
Життя
Новини
Loading...