Like

Для калуського духового оркестру привезли унікальний музичний інструмент. ФОТО

Цього літа зразковий духовий оркестр “Золоті сурми” поповнився новим унікальним музичним інструментом — сузафоном, який придбали коштом міського бюджету. Привезли його на замовлення із...

Цього літа зразковий духовий оркестр “Золоті сурми” поповнився новим унікальним музичним інструментом — сузафоном, який придбали коштом міського бюджету.

Привезли його на замовлення із Німеччини, адже на українському ринку такого музичного інструменту в наявності немає. Його вартість — близько 50 тисяч гривень, пишуть “Вікна”.

Музикант зразкового духового оркестру “Золоті сурми”, викладач музичної школи Михайло Пробоїв — єдиний, хто майстерно вміє грати на сузафоні і навчає цього своїх учнів. Каже, що грати на цьому інструменті може учень із досвідом навчання і музичній школі не менше трьо-чотирьох років.

Сузафон — мідний духовий інструмент басового звучання, різновид гелікона, відрізняється головним чином збільшеним розміром. Свою назву отримав на честь американського капельмейстера і композитора Джона Філіпа Суза, який популяризував інструмент, використовуючи його в своєму духовому оркестрі.

Михайло Пробоїв зазначив, що сузафон схожий до туби. Відмінність полягає в тому, що остання є концертним інструментом, а сузафон — оркестровим. Музикант акцентує, що “Золоті сурми” — єдиний музичний колектив в області, який може похвалитися цим унікальним музичним інструментом.

Чи важко грати на сузафоні? Навчитися грати на кожному музичному інструменті — завдання не з легких. Така ж ситуація і з сузафоном. Але крім того, сузафон досить важкий: його вага складає близько 10 кг.

Керівник зразкового духового оркестру “Золоті сурми” Іван Шалата в коментарі зазначив, що кожен колектив хотів би мати цей унікальний музичний інструмент. А потреба доповнити звучання в оркестрі виникла давно:

“Упродовж останніх років ми часто виїжджаємо за кордон. Маємо як фестивальні концерти, так і конкурсні. Мені запам’яталося, коли ми були в Німеччині, то на конкурси приїжджали оркестри з багатьох країн Європи, які мали хороші інструменти. А в нас, на жаль, тоді ще не було можливості купити. Я кілька років ходив до міської ради, аргументовано пояснював, чому нам потрібно цей інструмент. Минулого року дослухалися до мене й виділили кошти з міського бюджету. Сузафона в Україні немає, тому привезли його з Німеччини. Отримали ми його цього літа. На ньому грають як у дорослому оркестрі, так і в дитячому”.

Сузафон додає яскравого оксамитового звучання, своєрідного колориту. На жаль, виступити на концертах з новим унікальним інструментом колективу поки що не вдалося, каже Іван Шалата:

“Ми ще не виступали з сузафоном на конкурсах, бо цього року наша гастрольна діяльність не відбулася з поважних причин. Надіємося, що пандемія піде на спад і ми матимемо можливість продемонструвати наше нове звучання не тільки в Україні, але й за кордоном”.

Читайте також: На Прикарпатті в будинку загорілася стіна


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...