Як у Тлумачі готуються до святкування Різдва: фігуркам шопки більше 100 літ

Аби отримати зворушливий ефект від нової стаєнки, перед її створенням переглядали іспанські майстер-класи в Ютубі. У Тлумачі вже готуються до Різдва: у місцевому костелі...

Аби отримати зворушливий ефект від нової стаєнки, перед її створенням переглядали іспанські майстер-класи в Ютубі.

У Тлумачі вже готуються до Різдва: у місцевому костелі встановили різдвяну шопку, повідомляє ПІК.

Світлана Буценко, майстриня та парафіянка тлумацького костелу святої Анни зробила для храму нову шопку. Аби зробити її, дивилася онлайн  іспанські майстер-класи.

«У костелі була старенька шопка у вигляді дерев’яного ящика, але вона не мала доброго вигляду, і я вирішила зробити нову. Її виготовила з простих і недорогих матеріалів, які можна придбати навіть у найменшому будвільному магазинчику. В основі — пінопласт, який я покрила сухою штукатуркою»,— пояснює майстриня

Спочатку пані Буценко вирізала стіни, але зробила їх ніби розваленими, адже, за Євангеліями, наш Спаситель народився у старій стаєнці для тварин —шопці. Далі покрила їх штукатуркою, склеїла стін і дах клеєм ПВА та розмалювала.

Основа шопки один метр завширшки і 86 сантиметрів завдовжки, висота стін 50 сантиметрів. Виглядає декоративна стаєнка для костелу, ніби витесана з каменю. Для того, аби отримати саме такий ефект з пінопласту, Світлана Буценко переглядала іспанські майстер-класи в Ютубі. Виготовляла жінка новинку протягом двох тижнів. Найбільше часу зайняло поетапне фарбування.

Фігурки Новонародженого Ісуса, Марії, Йосифа, Ангела та Трьох Царів — давні. Їм більше 100 років.

«Колись вони знаходилися у старому костелі, який в 1969 році зірвали, а на його місці побудували кінотеатр «Ювілейний». Зараз костел знаходиться на старому місці, але у приміщенні колишнього кінотеатру», — продовжує жінка.

Фігурки з храму перед тим, як його хотали підірвати, винесла одна побожна пані, та через кілька десятиліть передала їх Світлані Буценко. Ще кілька фігурок передали поляки, вихідці з Тлумача, які зараз мешкають в Польщі. Біля фігурок, по боках, є натуральний мох та дерево. Подивитися на шопку можна щонеділі. Костел відкритий для всіх людей, неалежно від вівросповідання.

Читайте також: Кіберполіцейські Івано-Франківщини викрили жінку у шахрайстві під виглядом інтернет-торгівлі

Категорії
Життя
Новини
Loading...