18 прикарпатців вирішили змінити по батькові з початку року

З початку року до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківської області надійшло 18 заяв про зміну по батькові. Про це інформує Південно-Західне міжрегіональне...

З початку року до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківської області надійшло 18 заяв про зміну по батькові.

Про це інформує Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Найбільше заяв надійшло до Івано-Франківського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану – 7, до Коломийського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану – 4, до Галицького, Надвірнянського та Тлумацького районних відділів державної реєстрації актів цивільного стану надійшло по 2 заяви.

Строк розгляду заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) відділом реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року українці можуть змінювати по батькові на власний розсуд.

Так, відповідно до статті 295 Цивільного кодексу України: «Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків. У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника».

Варто зазначити, що державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України.

Головне фото ілюстративне.

Читайте також: Юні лісівники Гринявщини потурбувалися про диких звірів. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...