У МОН працюють над змінами до освітніх програм для базової школи. Міністр Оксен Лісовий вважає, що “спрощення” не означає, що треба зробити програми менш якісними.
Про це розповів міністр, відповідаючи на запитання щодо необхідності спрощення деяких освітніх програм. Він зазначив, що необхідно створити можливість для дітей самим заглиблюватися в тему, яку вони вивчають.
Коли ми в “Українській літературі” даємо на рік, умовно, 42 автори, то розуміємо, що діти не заглибляться у твір, якісно його не рефлексуватимуть, не матимуть часу на осмислення вчинків героїв Сьогодні штучний інтелект допомагає швидко написати будь-яке есе. Для чого ж заштовхувати дітей у ситуацію, де вони свідомо вимушені якось фальсифікувати? – зазначив Лісовий.
Лісовий також наголосив, що важливо, щоб діти аналізували, і щоб у них розвивалося креативне мислення та фантазія. Цього складно буде досягти, якщо перевантажувати дитину.
Нам слід більше часу приділяти засвоєнню матеріалу – не гнати їх зашвидко, не забивати надто великою кількістю другорядної інформації, яка у нас поки що, на жаль, передбачена у програмі, – сказав міністр.
Міністр анонсува спрощені програми, з яких виключать усе другорядне, з’являться для ознайомлення влітку.
Не називаючи дисциплін, скажу так: працюємо над двома великими блоками предметів — гуманітаристика та STEM-блок (природничі науки плюс математика). Сформувалася хороша креативна команда людей, які над цим працюють. Вони вивчають освітні програми та виключають звідти все другорядне. Сподіваємося, влітку вже запропонуємо спрощені програми, – зазначив міністр освіти і науки.