Івано-Франківська та ще три області візьмуться за розвиток Дністровського каньойну. ФОТО

Вчора, 14 липня 2021 року, на території Городенківської громади відбувся Форум громад Дністровського каньйону. Городенківська міська рада запросила 33 придністерські громади Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської...

Вчора, 14 липня 2021 року, на території Городенківської громади відбувся Форум громад Дністровського каньйону.

Городенківська міська рада запросила 33 придністерські громади Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей до співпраці.

Під час Форуму громади-учасниці підписали Договір про міжмуніципальне співробітництво в рамках реалізації спільного проекту з розвитку туризму “Дністровський каньйон”.
Метою реалізації Проєкту є збереження та розвиток як туристичного об’єкту і пам’ятки природи – Дністровського каньйону.

“Підписання Договору дасть можливість громадам спільно залучати кошти державного бюджету, міжнародної технічної допомоги, брати участь у проектах транскордонного співробітництва та проєктах Європейського Союзу, що дозволить розвивати економіку, відновлювати інфраструктуру та покращувати рівень життя в Придністерських громадах”, – зазначив керівник Івано-Франківського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Руслан Панасюк.

Сам договір передбачає низку заходів, які сприятимуть збереженню природної пам’ятки у комплексі з розвитком туристичного потенціалу Дністровського каньйону. Зокрема, за словами міського голови Городенківської громади Богдана Кобилянського, співпраця передбачає широкий спектр напрямків.

“У рамках договору міжмуніципального співробітництва планується розробка та маркування маршруту та туристичних локацій на Дністрі у чотирьох областях, а також облаштування й благоустрій пам’яток природи та культури на території Дністровського каньйону зі збереженням їх історичної цінності. Окрім того, громади спільно за підтримки експертів планують розробити бренд “Дністровський каньйон”, – розповів Богдан Кобилянський.

Бренд “Дністровський каньйон” також спільно популяризуватимуть громади в креативних індустріях та на всіх доступних майданчиках. Реалізацію усіх запланованих ініціатив планують протягом п’яти років.

Окрім того, за підсумками Форуму громади Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей прийняли спільну резолюцію, у якій окреслили напрямки реалізації Договору між 33-ма придністерськими громадами України.

“У спільній резолюції Агенції місцевого розвитку ініціюють розробку спільної Стратегії сталого розвитку спільних територій “Дністровський каньйон Україна” на період 2022 – 2027 рр та плану заходів з її реалізації на період 2022-2024 рр. Це дозволить оперативно координувати ініціативи у всіх громадах”, – зазначив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Серед громад Прикарпаття, договір підписали Городенківська, Олешанська, Тлумацька, Чернелицька, Бурштинська, Галицька, Дубовецька, Букачівська та Єзупільська громади.

Читайте також: На Прикарпатті створили два “солодкі” маршрути локаціями бджільництва

Категорії
Життя
Новини
Loading...