Оновлення в міському пологовому

У Міському клінічному перинатальному центрі чергові оновлення. Цього разу у закладі відкрили одразу два відділення: другий етап виходження новонароджених діток, зручне клініко-діагностичне відділення для...

У Міському клінічному перинатальному центрі чергові оновлення.

Цього разу у закладі відкрили одразу два відділення: другий етап виходження новонароджених діток, зручне клініко-діагностичне відділення для вагітних та гінекологічних хворих, а також показали перші дві відремонтовані сучасні палати, які збудували на місці старих боксів.

Відтак у гінекологічному корпусі на першому поверсі відкрили оновлене клініко-діагностичне відділення. Тепер це повний цикл обстеження жінки: огляд-акушер-гінеколога, забір аналізів. А також консультації вузьких спеціалістів: терапевта, окуліста, генетика та судинного хірурга.

«Один кабінет – це є кабінет акушер-гінеколога з гінекологічним кріслом, яке надає можливість надавати допомогу жінкам з обмеженими фізичними можливостями. Після огляду гінекологічного поруч є кабінет ультразвукової діагностики, який дає можливість більш чіткої діагностики, з якою патологією поступає жінка. Далі ми бачимо, що є кабінет для забору – клініко-діагностична лабораторія, вона працює цілодобово. І кабінет УЗД працює цілодобово», – розповідає в.о. завідувача денного стаціонару МКПЦ Костянтин Кучеренко.

Для найменших, недоношених діток у міському пологовому також відкрили відділення. Сюди потраплятимуть новонароджені, яким необхідне спеціальне або реабілітаційне лікування після реанімації. Тут дітки кріпнуть, набирають необхідну масу тіла, а головне, ростуть поруч із мамою. 

«Другий етап виходження новонароджених – це є відділення, в якому лежать дітки, котрі потребують лікування або ті діти, яких переводять з відділення інтенсивної терапії, де їм було проведено невідкладне лікування, або підтримка життєвих функцій дихання або серцево-судинної системи. Створено таке відділення, для того, щоби ми могли допомагати таких дітей виходжувати, доліковувати, щоби ми могли їх здоровими виписати додому», – каже завідувачка відділення новонароджених та відділення другого етапу виходження новонароджених Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марія Гриців.

Ще кілька місяців тому журналістам показували повалені стіни, які залишилися від старих радянських палат, так званих боксів. Тепер на їх місці відкрили перші дві палати із санвузлами, зручним ліжком, ліжечком для новонародженого та зручним місцем для татуся. 

«Огляди, аналізи, все безкоштовно. 28-й тиждень. У листопаді буду народжувати вже. Переживаю, але все добре. Нові палати я не бачила, але, сподіваюсь, перед тим як буду народжувати, я побачу екскурсію. Думаю, все пройде добре і все буде класно», – розповідає пацієнтка Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Олена Кравченко.

До кінця цього року, сподівається керівництво міського перинатального центру, вдасться доробити і решту палат. А це ще 9 приміщень із санвузлами та душовими кабінами за сучасними стандартами.

«Добре, що робляться палати, добре, що умови робляться. Пологовий змінюється. Хочеться більшими темпами, але в цій ситуації, коли військові дії відбуваються, добре що збільшується кількість пологів в нашому пологовому будинку. Також важливі умови, тобто сучасний пологовий має мати гарні палати, сучасне обладнання, санвузли і найголовніше, що ми маємо – це кваліфікованих лікарів», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Оновлюються не лише приміщення, але й підходи. Зараз головне, щоби дитинка від перших хвилин появи на світ усі етапи розвитку, у перші хвилини чи дні проходила разом із мамою. 

«Дуже важливо працювати над умовами, коли народжені діти перебувають з мамами. Тобто дитина не є сама без мами. Усюди, де є палати, чи то інтенсивного догляду, чи постінтенсивного догляду, всюди є мама. Мама може доглядати за нею, перевдягати, годувати. Якщо дитинка навіть не може самостійно їсти, то мама може годувати її через зонд, допомагати медичному персоналу. Якщо дитина може вже сама їсти, то мама може годувати грудьми і наш персонал навчить як правильно це робити», – підкреслює директорка Івано-Франківського міського клінічного перинатального центруМарія Бойко.

До слова, з серпня у міському перинатальному центрі розпочали лекції для вагітних у школі відповідального батьківства «Вчимося бути батьками». Надалі поряд планують відкрити мале відділення ЦНАПу, щоби усі послуги, які необхідні після народження малюка, батьки могли оформити у приміщенні пологового.  

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...