Прикарпатки зв’язали диво-восьминіжки для передчасно народжених дітей

17 листопада в світі відзначають День “поспішайок” або передчасно народжених дітей. Передчасні пологи — проблема, з якою сім’ї та суспільство стикаються незалежно від добробуту...

17 листопада в світі відзначають День “поспішайок” або передчасно народжених дітей. Передчасні пологи — проблема, з якою сім’ї та суспільство стикаються незалежно від добробуту і рівня розвитку.

До цього дня виготовляють спеціальні символічні іграшки — диво-восьминіжки, які будуть передані у відділення лікарень малюкам-“поспішайкам”, пишуть “Вікна”.

Чому восьминіжки? Щупальце плетеної іграшки нагадує пуповину, і маля, тримаючись за нього, почувається захищеним, не вириває зонди і катетери, швидше набирає вагу.

Проєкт в Україні з’явився декілька років тому. А “народився” — в Данії. Там жінка, яка передчасно народила немовля, сплела в лікарні восьминіжку і поклала біля маляти. Ефект зацікавив лікарів і ідея поширилася світом. Тепер у багатьох країнах волонтери плетуть і дарують “поспішайкам” їхні перші обереги, аби крихітки швидше набирали вагу та одужували.

Лікар Калуської дитячої поліклініки Наталія Атаманчук та Христина Дутчак (медична сестра за освітою) вирішили зв‘язати іграшки для дітей відділення передчасно народжених відділення інтенсивної терапії лікарні Івано-Франківська.

“Якщо тебе ця ідея не залишила байдужим, ти можеш долучитися до виготовлення диво-восьминіжок. Виготовляти таку іграшку потрібно суворо дотримуючись рекомендацій: 100% бавовняна нитка, без жодних прикрас (ґудзиків, намистинок), усі елементи повинні бути дуже добре пришитими, а холофайбер зашивають тільки капроном. Окрім цього, потрібно дотримуватися також чітких вказівок щодо розмірів”.

Читайте також: Прикарпатці змайстрували корабель із пластикових пляшок. ФОТО/ВІДЕО


Like

Категорії
Життя
Новини
Loading...