Для того, щоб отримати лікарняний через COVID-19, ПЛР та ІФА-тести не обов’язкові

Для того, щоби сімейний лікар діагностував у пацієнта «короновірусну інфекцію» не обов’язково робити ПЛР-тест, – стверджує начальник управління охорони здоровя Івано-Франківської міської ради Марія...

Для того, щоби сімейний лікар діагностував у пацієнта «короновірусну інфекцію» не обов’язково робити ПЛР-тест, – стверджує начальник управління охорони здоровя Івано-Франківської міської ради Марія Бойко.

«Я бачу, що іде такий шквал, вал таких скарг звернень: «нам не зробили ПЛР», «нам не зробили ІФА», «чому нам кожного тижня не проводять ІФА і ПЛР?», – розповіла вона сьогодні, 10 листопада, на оперативній нараді у Івано-Франківського міського голови, – а  тому я хочу сказати, що на сьогоднішній день не обов’язковимдля постановки діагнозу «коронавірусна інфекція». Як стверджує пані Бойко, на сьогоднішній день накази Міністерства охорони здоров’я України, чітко визначають, що достатньо наявності у пацієнта відповідних клінічних симптомів, як-от: наявності високої температури, кашлю, втрати нюху, смаку тощо, щоб сімейний лікар поставив людині діагноз «коронавірусна інфекція» і виписав у зв’язку з цим листок непрацездатності.

Щодо самих ПЛР- та ІФА-тестів, до очільниця міського управління охорони здоров’я ставиться до них досить скептично. З її слів, такі дослідження показують лише стан речей на даний момент і не дають гарантії, що людина не захворіє в майбутньому. «ПЛР чи ІФА – це сьогодні на сьогодні. – запевнила вона, – Це нема ніякого запасу впевненості, що я завтра не захворію. Це сьогодні результат – чітко виключно на сьогоднішній день, на сьогоднішній момент. Тому прошу реально до цього ставитися і не перевантажувати себе і не думати, що, як я буду обстежуватись часто, я не захворію».

Читайте також:
Сьогодні музей поліції Івано-Франківщини святкує 10 років. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...