На Болехівщині лісівники підгодовують диких тварин. ФОТО

На Прикарпаття прийшли морози і снігопади. Для дітей радість, дорослим – додаткові хвилювання та клопоти. У лісі зниження температури повітря і збільшення снігового покриву...

На Прикарпаття прийшли морози і снігопади. Для дітей радість, дорослим – додаткові хвилювання та клопоти. У лісі зниження температури повітря і збільшення снігового покриву зменшують можливість тваринам якісно та регулярно харчуватися.

Про це інформує Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Зимова підгодівля, яку здійснюють єгері державних лісогосподарських підприємств, дозволяє тваринам поновити сили і втримати той вітамінний і жировий баланс, що сприяє їх адаптації до погодних умов, допомагає вижити, коли природня їжа недоступна.

У таку пору найскладніше козулям та оленям. В екстремальних умовах ці тварини потребують допомоги єгерських служб. Крім сіна, віників, лісовим мешканцям потрібна сіль, яку єгері викладають у солонці. Така підгодівля особливо добре впливає на організм оленів, зайців-русаків та кабанів, зміцнює їх, підсилює імунітет і допомагає протистояти різноманітним захворюванням, сприяє доброму розвитку плоду у вагітних самиць. До прикладу, річна витрата солі на один солонець для парнокопитних складає 10 кг, для зайця-русака – 3 кг.

Цьогоріч лісівники Болехівщини закупили для диких тварин понад 2 тонни солі, а ще заготовили сіно, коренеплоди, зернові.

“Сіль сприяє легкому засвоюванню у тваринному організмі хлору та натрію, що завжди є дефіцитними у харчуванні диких звірів, позаяк рослинні корми є вкрай бідними на ці елементи, – розповідає Валерій Яворський, мисливознавець Болехівського лісгоспу. – Особливо тварини відчувають дефіцит хлору та натрію у період активного росту. Крім того, кормова сіль значно покращує процеси травлення та допомагає кращому засвоєнню поживних речовин”.

Нагадаємо, сезон підгодівлі диких тварин взимку в середньому триває близько 100 днів, проте, відповідно до погодних умов, може коливатися від 45 до 120 днів. Умовно сезон підгодівлі ділять на три періоди – з 1 по 30 листопада, з 1 по 30 грудня (30 діб) та з 1 січня по 10 лютого.

Читайте також: У Воскресинцях урочисто відкрили міст через Прут. ВІДЕО

Категорії
Життя
Новини
Loading...