Рекомендації відчайдухам, які хочуть підкоряти вершини Карпат взимку

Йти в гори взимку – неабиякий ризик. Навіть найдосвідченіші туристи можуть потрапити в халепу. Особливо, коли рятувальники весь час попереджають про небезпеку сходження снігових...

Йти в гори взимку – неабиякий ризик. Навіть найдосвідченіші туристи можуть потрапити в халепу. Особливо, коли рятувальники весь час попереджають про небезпеку сходження снігових лавин.

Турист Сергій Александров мав досвід побувати  у сніговій лавині, але вибрався з цієї халепи. Відтак чоловік  розробив для туристів деякі рекомендації, як поводитись у горах взимку, щоб не накрила снігова лавина.

«Ось, що хотілося б порадити майбутнім мандрівникам:

 1. Ніколи не ходити взимку, там де не ходили влітку!

 2. Краще відмовитися від походу та повернути назад, аніж потрапити у халепу.

 3. Якщо таки пішли – мати все необхідне спорядження: трекінгові палиці, льодоруби, шнурки, кішки, лавинні лопатки, щупи (для пошуку потерпілих у лавині). Навіть на радіальний вихід брати запас їжі, термос з чаєм, газовий пальник, запасний теплий одяг.

 4. Вчасно помічати небезпечні ділянки та обходити їх, або застосовувати альпіністську техніку: страховку через льодоруб, перила.

 5. По можливості, рухатися хребтами та гребенями, де ймовірність сходу лавин мінімальна. Дотримуватися дистанції кілька метрів, аби не всі потрапили під лавину.

 6. У разі потрапляння в лавину – робити плавальні рухи, аби плисти за потоком, щоб бути як можна ближче до поверхні, щоб не накрило з головою. Намагатися доплисти до краю лавини, аби вибратися з неї.

 7. Мати телефони рятувальних служб,- порекомендував Сергій Александров у соціальній мережі «Фейсбук».

Читайте також: В місті стартує конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства у 2018 році

Категорії
Новини
Новини
Loading...