Прикарпатцям розповіли, як поводитися під час грози на вулиці

Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевостіі не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, то відходьте подалі від дерев і високих будівель. Уникайте пагорбів...

Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевостіі не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, то відходьте подалі від дерев і високих будівель.

Уникайте пагорбів й інших височин. Перебувати під групою з кількох дерев більш безпечно, ніж на відкритій місцевості. Якщо поблизу є канава, ховайтеся в ній.

Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо самотні. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі, інформує Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Тим, кого гроза застала на відкритому просторі, також радять присісти в яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Не лягайте на землю, тим самим збільшуючи площу ураження розрядом. Краще , щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.

Ті, кому потрібно перечекати грозу у населеному пункті не можна ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти. Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, протікає через контакт людських тіл.

В укритті людям радять поставити ноги разом, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом.

Негайно позбудьтеся всіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці подалі від себе. Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте подалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева.

Купатись під час грози не можна, але якщо гроза застала під час купання, то до берега добирайтеся повільно, спокійно, не вимахуючи руками.

Якщо гроза застала вас у човні, спробуйте вибратися на берег, якщо це зробити не можна, сидіть нерухомо, витягнувши з води весла.

Якщо гроза застала Вас в автомобілі, не залишайте його, при цьому закрийте вікна й опустіть антену радіоприймача.

При “зустрічі” з кульовою блискавкою не рухайтися.

Не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, тому що може статися вибух. Не слід тікати від кульової блискавки. Якщо ви будете поводитися спокійно, через деякий час блискавка полетить.

Категорії
Новини
Новини
Loading...