В Івано-Франківську реставрують фасад школи №5.

Івано-франківський художник Роман Бончук відповідатиме за архітектурну складову проекту, експерт-реставратор  із Чернівців Василь Кравчук контролюватиме технічну сторону. Над реставрацією будівлі також працюватиме скульптор Борис Данилюк, інші художники та різноробочі,...

Івано-франківський художник Роман Бончук відповідатиме за архітектурну складову проекту, експерт-реставратор  із Чернівців Василь Кравчук контролюватиме технічну сторону.

Над реставрацією будівлі також працюватиме скульптор Борис Данилюк, інші художники та різноробочі, інформує Фіртка.

Як розповів директор спеціалізованої школи із поглибленим вивченням німецької мови №5 Ярослав Олексин, зараз школу активно готують до нового навчального року. Найголовніше із запланованого  – великі реставраційні роботи фасаду будівлі.

«Для мене, як директора, це дуже важливо, а для будівлі, в якій розташована школа №5, тим більше, оскільки цьогоріч дві її споруди відзначають 120 років. Вони будувались ще за Австрії. У нас великі  проблеми із фасадом – корпус номер два за 24 роки взагалі не ремонтувався –  лише підтримувався. Центральний  корпус  –  останній раз фасад ремонтували 11 років тому. Тут не треба багато говорити, бачимо, що будівля в плачевному стані», – каже Ярослав Олексин.

За словами директора школи, Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» відгукнувся допомогти вирішити проблему. Фонд фінансуватиме реставраційні роботи по оновленню фасаду, водостоків та ринв.

Фахівці, зокрема Борис Данилюк відновлюватиме втрачену ліпнину, ремонтуватиме місця затікання. Спеціальні організації будуть виводити каналізацію та виконувати інші роботи, пов’язані з технічною стороною відновлення фасаду.

За словами художника Романа Бончука, фахівці знайшли фото початкового вигляду будівлі і в кольоровій гаммі намагатимуться передати автентичність найстарішої школи Івано-Франківська.

«Постараємось  відновити, як це було за часів Австрії. Коли ми почали досліджувати фасад, то виявили, що його перемальовували відповідно до призначення будівлі. Це сантиметрові  нашаруваннях різних часів: від охристого кольору, до темного сірого, рожевого , коричневого. Ми віднайшли світлий охристий колір і зробимо фасад максимально світлим, не перенапруженим», – сказав Роман Бончук.

Крім того, у своїй роботі майстри використовуватимуть лише натуральні матеріали.

«Хочемо це зробити не сучасними матеріалами, натомість це все буде натуральне. Матеріали не сучасні – не силікон, не імітація, які з часом при певних змінах даватимуть тріщини. Ми будемо, як і раніше, брати пісок, гасити вапно. На місці відновлюватимемо старі елементи, щоб воно було міцне», – додав Роман Бончук.

До відновлення фасаду планують залучити чимало людей, щоб у максимально короткі терміни зробити реставраційні роботи й не обмежувати прохід вулицею. Реставратори сподіваються, що 1 вересня діти прийдуть вже у стіни відреставрованої школи.

 

Категорії
Новини
Новини
Loading...