Міська влада планує реставрувати Палац Потоцьких

Середа, 14 лютого 2018 17:40
На сесію міської ради 15 лютого виносять питання про створення КП Простір Інноваційних Креацій "Палац", яке підпорядковуватиметься міському департаменту архітектури.

 


Очільник підприємства Володимир Гайдар розповів про плани та головні завдання розвитку резиденції Потоцьких, повідомляється на офіційному сайті Івано-Франківська

На даний момент в Івано-Франківську існує нагальне і одне з найскладніших завдань: вивести споруди палацу з аварійного стану. Треба провести реставраційну інвентаризацію, для цього запросити відповідних фахівців, не виключено іноземців. Усі приміщення мають ознаки аварійності, з кожним потрібно працювати окремо. Паралельно слід робити наукові дослідження, які стосуватимуться подальших реставраційних робіт. Їх проводитимуть у кількох напрямках: архівному, археологічному та реставраційному. Лише після цих двох етапів, наголошує пан Володимир, можна говорити про якісь перспективи палацу.

"Паралельно, звичайно, будемо планувати певні акції на території та у приміщенні, де вже відбувались заходи. Але інші споруди ми зачіпати не будемо, бо в такому стані туди не можна пускати людей. Тому перш, ніж робити акції на території, вживатимемо заходів, щоб люди не втрапили в аварійні приміщення", - розповів Гайдар.

Результат пошуку зображень за запитом "палац потоцьких івано-франківськ"

Рішення віддати палац в підпорядкування саме архітектурі прокоментував міський голова Руслан Марцінків. Він зауважив, що як тільки палац перейшов у власність громади, не знали до кінця про повний обсяг робіт, які там слід виконати. Вони стосуються першочергово архітектурних питань. Тому для початку варто врятувати споруду й територію як історичну цінність, а потім розвивати його як культурний простір.

Читайте також:Відома франківчанка Ірма Вітовська завойовує більшість на премії "Жінка України 2018"

Перегляди 227 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK