У Франківську соліст гурту “Фіолет” презентував книгу. ФОТО

Четвер, 06 грудня 2018 20:05
6 грудня, у книгарні “Є” відбулась презентація роману  “Капітан смуток”, автор якого – лідер відомого українського гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк.

Оповідач історії, який не вимовить за весь роман жодного слова, вирушає зі своїм єдиним другом, котрий має дивне прізвисько невідомого походження — Пі, в мандри Україною. На цьому шляху героїв чекатимуть зустрічі з придорожніми повіями, підступними волоцюгами, ображеними на світ художниками, щойно посталими та згаслими зірками рок-н-роллу, матеріалізованими примарами минулого та містичними зблисками майбутнього. Загадкова мета вестиме героїв химерними лабіринтами їхніх власних сподівань, страхів та ілюзій, а справжній сенс цієї мандрівки вони осягнуть лише наприкінці дороги…

“Спершу я хотів назвати книгу “Друг”, але видавництво порадило змінити на ” Капітан смуток”, адже  це певний образ того покоління людей, про яких я писав. Вони все впевнено роблять, а в очах  смуток. Вони пережили дефіцит одягу, їжі. Хотів назвати “Друг”, бо книга про чоловічу дружбу. Тоді у сім’ях панував агресивний матріархат, адже в той час навіть у повноцінних сім’ях не вистачало батька, бо в нормі покоління було, що мужик в сім’ї “бухав”. Це навіть трішки біографічний момент, адже моя мама розлучилась, в мене був вітчим. То ж я шукав дружби з чоловіками. Книга не лише про 90-і, але й про терепіршнє. Це скоріше ретроспектива”, – ділиться автор книги Сергій Мартинюк.

Модератор презентації Тарас Зень розповідає, що відкрив для себе особистіть Сергія Мартинюка по-новому, пише Галка.

“Гріх було не взяти цю книжку до рук, адже ми з Сергієм давно знайомі. В той час, коли ми їли з одного казана недоварену гречку, чи підгорілі макарони, я б точно не подумав, що  Сергій буде музикантом, чи писатиме книжки. Книга про 90-і, адже те покоління вже виросло, і ми всі з ностальгією згадуємо переломні часи. Це початок Незалежності нашої країни. Мені дуже сподобалось, що у передмові Андрухович написав, що він не може більше 2-ох хвилин слухати пісні “Фіолету”, але книгу він прочитав”, – ділиться Тарас Зень.

На презентацію прийшли більше двох десятків людей.

“Я захоплююся Сергієм вже давно, слухала його пісні, ходила на його концерти. Здавалось, наче його пісні для мене написані, про моє життя. Коли я купила його книгу, то чекала що це буде дуже філософсько. Найбільше подобається манера написання, ця книга читається не легко – потрібно думати над кожним словом, адже автор надав усьому багато сенсу. Книга підходить людям, які шукають себе, які проходили саморуйнацію задля самовдосконалення”, – розповідає читачка Марія.

Читайте також: Найкращі спортсмени Франківська претендуватимуть на стипендію міської ради

Перегляди 157 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK